שירותי דרך – כל מה שצריך לדעת

אם אתם מרבים בנסיעה בכביש אתם בוודאי יודעים, כי להיתקע עם מכונית מקולקלת, זה לא נעים. ובייחוד לא נעים, אם המכונית מסרבת להתקדם, באמצע כביש שכוח-אל, בשעה מאוחרת בלילה. מה עושים? מנצלים את שירותי הדרך. פעם, קראו להן חברות גרירה, אבל בשנים האחרונות, השם הפך לסקסי יותר: שירותי דרך. בעצם, שינוי השם קשור לכך שמגוון שירותי הדרך תפחו וצמחו עם הזמן, ומציעים כיום לנהג מכלול שלם של אפשרויות, על מנת לא להישאר תקוע.

חילוץ וגרירה

אחד השירותים הבסיסיים והאלמנטריים שמציעות חברות המתמחות בשירותי דרך, הוא גרירת הרכב. באופן פרטי, גרירת או חילוץ רכב עלולה להיות משימה לא זולה, שעלותה משתנה בהתאם לסוג הרכב, למיקומו, לטווח הגרירה ושעה ביממה. מאות שקלים זה הסכום שתאלצו לשלם אם נתקעתם, והתקשרתם לגרר פרטי או לחברת גרירה שאינכם מנויים על שירותיה. אבל, מרבית הצרכנים מעדיפים – בצדק – להצטרף לשירותי הגרירה במסגרת הביטוח של הרכב. המדובר בתוספת זניחה לתשלום השנתי, שמקנה למנוי ראש שקט. כן, עדיין לא נעים לחכות שעה וחצי או שעתיים ליד המכונית התקועה, עד שהגרר מגיע. אבל, זמינות הגרר ונכונות החברה לסייע תהייה רבה וודאית, והעלות תהייה כאמור, נמוכה מאד.

המכונית לא מניעה?

חברות שירותי דרך מצוידות לא רק במכוניות גרר. רביים מכלי הרכב שלהן כוללים טנדרי שירות הכוללים ציוד חילוץ, כלי עבודה, ואביזרים שימושיים. איש הצוות שהוא מכונאי או טכנאי, יכול להגיע לכל מקום בארץ בהתאם לצורך, ולנסות לסייע בפיתרון התקלה או הבעיה. במידת הצורך, הוא יוכל להניע את הרכב המקולקל. כמו כן, באפשרותו להחליף מצבר, למלא דלק (אם אזל הדלק במכונית), לנפח אוויר בגלגל או להחליף לגמרי לצמיג חדש. פיתרון בעיות מורכבות יותר כגון בעיות חשמל, כשל מנוע או מערכת קירור, הצתה או דלק, תלוי במיומנות איש הצוות ובחומרת המצב. במידת הצורך, אם אין מצב לתקן את הרכב על מנת להמשיך ולנסוע בו בצורה בטוחה, ימליץ נציג חברת שירותי הדרך על הזמנת גרר.

את מי להזמין?

לצד אינספור רכבי גרר עצמאיים שמבצעים בעיקר גרירות של מכוניות, יש מספר חברות גדולות המעניקות שירותי דרך. נזכיר את מ.מ.ס.י (בבעלות אלבר), שגריר, מאסטרו, קבוצת שחר ואחרות. בחברות הנ"ל, תקבלו מחיר הגיוני, קבוע וידוע מראש, מחיר שלא קשור במניעים שונים ומשונים. חברות אלו גם נחשבות לאמינות ומקצועניות למדי, והן כוללות ציי רכבי שירות גדולים על מנת לתת כיסוי רחב לכל חלקי הארץ לכמה שיותר לקוחות.

ואגב, אם אתם נוהגים ברכב שכור או מוחכר בליסינג תפעולי, אתם זכאים לשירותי דרך שמציעה החברה המשכירה או המחכירה. לחברת שלמה סיקסט למשל, שהינה בעלת צי הליסינג הגדול במדינה, ישנה חברת שירותי דרך משלה, הכוללת ניידות שירות וכן רכבי גרר.

יחס של וי.איי.פי

בדומה לנהוג בעולם, גם בישראל ישנם יבואני רכב, שמציעים ללקוחותיהם שירותי דרך יעילים. נזכיר את שירות ה-VIP שמציעות אלפא רומיאו, ב.מוו, ולקסוס, למשל.

במקרה של לקסוס, השירות נקרא Lexus Care, פועל 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.

נהגים שרכשו מכונית לקסוס יכולים להתקשר למספר חינם אם יש להם תקלה או בעיה טכנית ברכב, אך לא רק: בין השאר מציע השירות הכוונה ודיווחי תנועה, ושאר פעולות כגון הזמנת פרחים, כרטיסי טיסה, ושיריון מקומות במסעדות.

פורסם ב- טיפול לרכב

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>